Dârjovul Valea Mare – Vediţa Coloneşti 0-4 ( 0 -2 )

Calificare la pas ]n Cupa României. Fotbaliştii de la  Vediţa Coloneşti au  trecut , mult mai lejer decât o arată scorul,  de Dârjovul Valea Mare. Valoarea superioară a făcut diferenţa,  Vediţa a condus ostilităţile din primul şi până la finalul partidei.

Pentru delegaţia ospeţilor , puţinele emoţii specifice unei partide de Cupă  au venit de la proprii jucători.  S-a ratat din toate poziţiile posibile, golurile venind în urma unor faze care nu anunţau nimic. Primul gal s-a marcat în minutul 6, autor Ciubotea care reia în poartă  un balon venit în urma unei lovituri de colţ. Cu cinci minute  înainte de pauză, Pufu majorează scorul la 2-0 printr-un şut de la marginea careului.

In repriza secundă, portarul gazdelor face minuni în poartă şi  amână majorarea scorului,  în ciuda mingiilor trimise pe poartă  de jucătorii oaspeţi. Este învins totuşi  în minutul 70 de acelaşi Ciobotea care , cu o uşosră deviere a lui Ene , ridică scorul la 3-0.  Golgheterul echipei , Robert Stancu îşi face datoria şi marchează cel mai frumos gol al partidei, şut catapultat în colţul opus  al porţii  bravului portar din Valea Mare.

Vediţa : Vlăşceanu – Badea, Dumitru, Ciobotea, Pandelică – Toader, Cl. Matei  , Giurgea  ( Ene ), Aria – R. Stancu, Pufu