Vedita Colonesti – C S S Slatina 7-3 ( 3-0 )

stem v

Stadion  “ Vediţa ” , Coloneşti  , teren bun , soare,  dar cu  ger .  Duminică  4 decembrie   2016 , ora 11, 00.

Arbitru :  Viorel Calotescu   (  Slatina )

Vediţa : Vlăşceanu – Călin, Dumitru, Toader, Pandelică, –  Cl. Matei ,  Mihăilă , Cr. Matei, Giurgea  –   Ene ,  R. Stancu

Atmosfera de sărbătoare duminica  la partida Vedita Colonesti – CSS Slatina 7-3. Echipa gazda  a  jucat spectaculos, doar  primirea celor trei goluri pe final , a mai știrbit  putin din meritul echipei gazda.  Pentru cele doua echipe sezonul nu s-a încheiat, după cum știți Vedita mai are de susținut un meci dificil la Caracal iar CSS va întâlni Juventus Slatina , restanta din prima etapa.

dsc05577

Partida disputata la Colonesti a fost la discreția gazdelor, oaspeții reușind primul gol destul de târziu. Primul care a marcat a fost fundașul golgheter , Toader, autor al primelor doua goluri. Laurențiu Ene il imita perfect și marchează si el o dubla , ultimul gol din  prima repriza si primul după pauza. Golurile cinci si sase vor fi cele mai spectaculoase. Primul aparține lui Claudiu Matei  printr-un sut la coltul lung, fara replica pentru portar.

Golgheterul Răzvan Stancu ia o acțiune pe cont propriu driblează tot ce întâlnește în cale și înscrie golul sase iar Giurgea încheie tabela in dreptul gazdelor marcând ultimul gol. Cu gândul  la restanta de la Caracal, un meci ce poate situa echipa din Colonesti pe locul patru,  gazdele primesc cu ușurință trei goluri, umbrind astfel prestația ultimului joc pe teren propriu.