Voinţa Băbiciu – Vediţa Coloneşti 3-1 ( 0 -0 )

stem vDuminică 3 aprilie 2016 , Vediţa Coloneşti înregistrează primul eşec din sezonul de primăvară.  Confruntându-se cu nenumărate probleme  la nivelul lotului, Vediţa  a reuşit pe terenul vecinilor de  clasament să țină  într-un echilibru perfect  meciul în prima repriză! . Voința  Băbiciu , o echipă alcătuită din jucători atletici nu a reușit să desfacă apărarea unei echipe nevoite să depună un efort suplimentar datorită numeroaselor absențe din primul 11 .  În repriza secundă , din păcate, tot efortul din prima parte a jocului s-a năruit .

trio

Cu jucători noi,  fără portarul titular şi cu o pregătire fizică precară, Vediţa pierde în cele din urmă cu 3 -1.   Nici măcar prezența în teren a lui Matei Romică,  unul dintre cei mai buni jucători din eșalonul IV nu a  reușit  să evite înfrângerea . Acesta nu reușește să-şi impună jocul pentru că nu este  jucat , nu primește suficiente baloane pentru a arăta ce poate. Sunt jucători în echipă care refuză jocul colectiv . Matei, trebuie  să devină antrenorul din teren, valoarea îi permite acest statut , cine nu acceptă trebuie să se conformeze , altfel jocul echipei are de suferit.  Unicul gol al echipei Vediţa a fost marcat de Giani Marinescu din penalti.

start

Recolta Stoicăneşti nu reuşeşte decât un egal pe terenul propriu în faţa celor de la Văleni, un egal de care profit A S Milcov viitoare adversară a celor din Coloneşti. Surpriza etapei s –a înregistrat la Curtişoara , echipa gazdă obține prima victorie din actualul campionat în fața unei echipe cu pretenții, Petrolul Potcoava.

Iată  rezultatele complete al etapei de duminică 3 aprilie 2016.

12  Oltul Scorniceşti                13  1  0  12  9- 53   3

Golgheteri : Marinescu – 6 , M. Guruianu -4,  M. Vişoiu  , L. Ene , Niculescu, Cr. Vlad   -2 ,  B. Traşcă, Uţă, Pandelică, B. Stancu, Negreanu – 1 gol