Surpriză la Rusăneşti

stem vDerbiul etapei inaugurale s-a disputant la Slatina pe terenul sintetic din Complexul sportiv  1 Mai . Organizatorii nu s-au sinchisit să informeze la timp locul de desfaşurare al partidei,  aşa că toţi cei prezenţi la partidă au făcut un ocol şi prin cartierul Steaua.

A S Milcov,  a învins  mai greu decât o arată scorul  Voinţa Băbiciu cu 3-1 (1-1). Partida a fost tranșată în repriza secundă . Oaspeţi , viitoarea adeversara a echipei Vediţa  au  fost o surpriză plăcută pentru cei prezenţi la stadion. Alcătuită din  jucători atletici, în prima repriză au fost  în anumite moment peste adversar , beneficiind de câteva ocazii clare de a marca.  În cele din  urmă , experienţa  şi condiţia fizică au decis învingătorul.

Faze din partida A S Milcov – Voinţa Băbiciu

DSC03158

Misiune grea pentru echipa din Coloneşti etapa următoare. Pentru a scoate un rezultate bun trebuie să se întrebuinţeze destul de serios, fazele fix reprezentând singurul punct nevralgic pentru cei din Băbiciu.

Surpriza etapei s-a înregistrat la Rusăneşti, liderul clasamentului nu a reuşit  decât un egal în faţa  echipei gazde , Viitorul.