Vedea Văleni – Vediţa Coloneşti 5-0 ( 2-0)

stem vVediţa Coloneşti a suferit  o  înfrângere  ruşinoasă  în etapa a opta  din campionatul Ligii a IV a . Zmei cu echipele din subsolul clasamentului, jucătorii din Coloneşti devin mieluşei în partidele cu echipele din partea superioara a clasamentului. După înfrângerea cu şase la zero în faţa lui A S Milcov, Vediţa pierde la Văleni cu scorul de cinci la zero.

antt

Cu prea mult optimism după cele şapte goluri marcate etapa trecută, în poarta celor din Rusăneşti echipa din Coloneşti a revenit la numai o săptămână cu picioarele pe pământ,  Vedea Văleni , adversarii de astăzi  i-au administrat  nu mai puţin de 5 goluri intr-o partidă în care , cu excepţia momentelor după primirea primului gol  au controlat jocul, dând senzaţia că scorul putea fi mai mare.

paza

Cu un lot numeros numai pe hârtie , Vediţa  s-a prezentat la Văleni cu un număr  restrâns de jucători, antrenorul Dumitru Vişoiu fiind nevoit să intre în teren. Şi cum,  ce începe prost continuă  şi mai prost, în minutul 15,   la un contact la marginea careului între fundaşul  ospete  Dumitru  şi un jucător advers,  arbitrul Manolache din Balș  dictează  cu uşurinţă  lovitură de la 11 metri pentru gazde, atrăgând proteste din partea  oaspeţilor. A urmat un oarecare echilibru , contrar cursului jocului , cei care marchează sunt tot gazdele, 2-0 , scor cu care se intră la cabine.

miti

In repriza secundă , jocul este în întregime la dispoziţia echipei Vedea care mai înscrie încă trei goluri şi face ca apăraea Vediţei să fie a patra  cea mai slabă cu 19 goluri încasate după 8 etape.  Etapa viitoare, urmează  un meci foarte greu cu Recolta Stoicăneşti,  o echipa care va veni la Coloneşti să câştige .

In rest, o etapă nebună.   La Stoicăneşti , partida a fost întreruptă în minutul 87 la scorul de 1-0 pentru Stoicăneşti, iar la Coteana au fost eliminaţi patru jucători, câte doi de la fiecare echipă.

mang

Golgheteri : Marinescu – 5 , M. Guruianu -4,  M. Vişoiu  , L. Ene , Niculescu, -2 ,  B. Traşcă, Uţă, Pandelică, Cr. Vlad  – 1 gol