Vediţa Colonesti – A S Milcov 3-1 ( 3 -1)

STERO 2

ATENTIE ! Vediţa Coloneşti a pierdut cu 3-0 la masa verde partida câştigată  pe teren cu 3-1 împotriva echipei A S Milcov . Astfel, echipa din Coloneşti termină sezonul regulat pe locul 5  cu 36 de puncte.

Goluri multe la Coloneşti în partida din “Lunca”   dintre  Vedita Coloneşti şi  liderului A S Milcov, toate marcate în prima repriză. Lipsa emoţiilor , atât  Vediţa cât şi A S Milcov având obiectivele îndeplinite , a făcut ca jocul să fie  spectaculos. S-a jucat cu garda jos, ambele echipe au  etalat un jocul spectaculos bazat mai mult pe tehnică,  apreciat de ce prezenţi.

mil 5

Jocul în prima repriză a fost controlat de gazde. Contrar cursului jocului , cei care deschid scorul sunt oaspeţii în minutul 24. Gazdele revin în joc şi după cinci minute reuşesc să restabilească  egalarea prin Viorel Bica. A fost faza care a dat curaj şi echipei Vediţa şi jocul se mută în terenul oaspeţilor. Eforturile gazdelor se văd şi pe tabelă,  în minutul 37 Grigore reuşeşte să înscrie şi Vediţa  preia conducerea şi  pe tabelă. Pâna la final , Vediţa mai reuşeşte un gol din penalti , prin mijlocaşul Giani Marinescu, aflat în mare formă.

paned

In repriza a doua , tot gazdele controlează jocul dar fără claritaea din prima repriză, nici o echipă nu mai reuşeşte să marcheze. Ultimul joc din sezonul regulat se încheie cu victoria echipei din Coloneşti care acumulează 39 de puncte şi se clasează pe locul patru.

Ultima sosită în grupul celor şase este Voinţa Băbiciu care câştigă cu 3 -0 prin neprezentarea celor din Dobrun

12  Olimpia Rotunda        22    2    0    20    13- 84  6

# Golgheteri :  Adi Grigore  ,  Alin Burcea  – 5 goluri,  B. Stancu,  Cr. Vlad, Matei –  4,  B. Popa,  Laurențiu  Ene   3,  Smarandache,  M. Stan,  D. Niculescu,  Marinescu  – 2,  Mierlacioiu,  M.  Burcea,    Pandelică , M. Vişoiu  –  1 gol, autogol Curtişoara,  3-0  la  masa verde cu Rotunda