Recolta Stoicăneşti – Vediţa Coloneşti 3-0 ( 3-0 )

STERO 2Vediţa Coloneşti  –  lot subţire , puncte şi evoluţie pe măsură, aşa poate fi caracterizată  echipa din “Luncă”  în sezonul de primăvară.  Miercuri ,8 aprilie 2015 o nouă etapă intermediară  cu ghinion pentru echipa din Coloneşti.  La capătul unui joc modest , Vediţa  a pierdut jocul disputat la Văleni în compania echipei Recolta Stoicăneşti.  Scorul înregistrat , 3-0  ne scuteşte de orice comentariu în plus.

cris

Cele trei goluri au fost marcate în prima repriză, după pauză, oaspeţii au încercat ceva,  dar  fără vreun efect pe tabela de marcaj. Sezonul actual, pare oarecum compromis, rămâne de văzut care va fi  în continuare  poziţia  celor din Dobrun,  se pare că echipa nu va mai continua.  In astfel de condiţii, rezultatele din retur  vor fi anulate şi  vor pierde cu  3-0  toate meciurile.  Vediţa , care a pierdut la Dobrun este avantajată .

gian

Următoarea etapă se va juca  miercuri 15 aprilie 2015, din fericire , Vediţa Coloneşti stă.  Următorul meci al echipei  Vediţa va fi de Duminica Tomii ,  pe teren propriu contra celor  de la Petrolul  Potcoava.

Iată rezultatele complete  al etapei de miercuri 8 aprilie 2015

Viitorul Grădinile – Oltul Curtişoara    3-1

Voinţa Băbiciu – Avântul Coteana        4-0

Olimpia Rotunda – Petrolul Potcoava   0-3

Recolta Stoicăneşti – Vediţa Coloneşti 3-0

Viitorul Rusăneşti – A S Milcov             0-6

Victoria Dobrun – Oltul Scorniceşti      0-3 n.

12  Olimpia Rotunda        15    2    0    15    13- 66  6

# Golgheteri :  Adi Grigore , Alin Burcea  – 5 goluri,  B. Stancu – 4,  Cr. Vlad,  B. Popa – 3,   Laurențiu  Ene , Smarandache,  M. Stan,  Matei – 2 ,  D. Niculescu,  Mierlacioiu,  M.  Burcea,   Marinescu, Pandelică –  1 gol,  3-0  la  masa verde cu Rotunda